O NÁS

Pri názve SARA sme sa inšpirovali  Čiernou Sárou, Sarou La Kali, patrónkou Rómov a všetkých ľudí slobodného ducha, opradenej viacerými legendami. 

Sara La Kali sa pravidelne, každý rok v máji oslavuje v pobrežnom mestečku Saintes Maries de la Mer na juhu Francúzska veľkou trojdňovou farebnou procesiou.


Veríme, že už čoskoro, tak ako po minulé roky vás opäť pozveme na našu  karavanovú  výpravu do tohto mestečka na juh Francúzska spoločne si Čiernu Sáru pripomenúť a uctiť.

https://drive.google.com/file/d/1MoKgmbA4r1sbkxFj4pom5XY8Qu2ZQf2m/view


Milí priatelia, vítame vás na stránkach komorného komunitného centra  SARA priestor pre stretnutia .


Nápad založiť SARU sa objavil vlastne už vtedy, keď sme v roku 2018 kúpili náš dom a zistili sme, aký je veľký. K tomu, aby sa tento náš nápad pomaly začal  stávať realitou napomohol koronový čas. V čase, keď sa všetko začalo postupne obmedzovať a zatvárať, pustili sme sa do budovania a prerábky.

Tým, že obaja máme veľmi blízko k umeniu a baví nás pretvárať  interiéry, tento čas budovania nového priestoru sme si spolu  veľmi užili a vytvorenie  priestoru pre stretávania s blízkymi ľuďmi  bol od prvej chvíle nosný zámer tohto nášho projektu.

Priestor pre stretnutia so sebou samým a tiež s ďalšími podobne zmýšľajúcimi a cítiacimi ľuďmi. Priestor, ktorý prináša príležitosť pre neustále sebaobjavovanie a sebarozvíjanie prostrednícvom pravidelných alebo príležitostných seminárov, workshopov, či prednášok.

Obaja máme radi pocit, keď je plný dom. Svedčí o tom aj obytná časť nášho domu, kde nás býva naozaj požehnane. Dospelých, teenagerov, detí, psov a mačiek . Záleží nám na pocite domácej atmosféry a bezpečného zázemia a tento pocit sa snažíme priniesť aj do SARY.

Pri vytváraní nového priestoru je nám obom blízky spôsob postupného budovania. Začínať v malom a postupne sa rozširovať a zväčšovať. V tomto duchu tvoríme aj  SARU. Okrem priestoru, kde momentálne organizujeme spomínané sebarozvojové podujatia

Pripravujeme pre vás modrý priestor De la Mer  - komunitnú čajovňo-kaviarničku, spojenú s knižnicou a malým obchodíkom, kde sa budú dať zakúpiť výrobky lokálnych výrobcov a tiež aj iné, nášmu srdcu blízke.

Tešíme sa na vás v SARE

Maťo a Terez

KTO SME

 


Som pôvodne vyštudovaná výtvarníčka, no dlhodobo vediem kurzy tantrajógy pre ženy a sprevádzam ženy intenzívnymi transformačnými seminármi, pravidelnými skupinovými stretnutiami  a tiež ponúkam individuálne konzultácie spojené s kraniosakrálnou terapiou.

Cítim vďačnosť, že svoje aktivity môžem realizovať v SARE a tiež, že tento priestor môžem ponúknuť ďalším lektorom a lektorkám pre ich podujatia.

https://www.terezaruth.com/

TEREZA RUTH

Tešíme sa na stretnutia s vami v SARE pri všetkých pravidelných podujatiach ale aj čoskoro v našom pripravovanom modrom priestore De La Mer, ktorý pre vás s láskou chystáme
Som povolaním architekt a v tejto pracovnej oblasti sa pohybujem už dlho. V poslednom období sa postupne navraciam k umeleckému kováčstvu, ktoré som si ako svoje remeslo vybral ešte pri štúdiu na strednej umeleckej škole v Kremnici.

Som rád, že som všetky svoje doterajšie zručnosti mohol vložiť do nášho spoločného projektu s Teri, teší ma, keď staré a často nevyužité priestory pomaly znovu ožívajú novými príbehmi a ja môžem byť pri tom :)


MARTIN DUŠENKA