MUŽSKÉ KRUHY

Čas: pondelok od 19.00
Lektor: Michal Marguš a Tomas Eileen Yamam 
Cena: 


AKTUÁLNY TERMÍN: 3.4.2023

Čo sú to mužské kruhy? Aký majú zmysel?

Spoločnosť tlačí mužov k určitému typu emocionálnej izolácie. Muži sa necítia pohodlne hovoriť o svojom živote alebo o tom, ako sa cítia, o veciach, ktoré sa im dejú. Dokonca aj muži, ktorí sú otvorenejší, majú problémy so zdieľaním týmto spôsobom.

Môže to znieť ako váš príbeh. Ak áno, vedzte, že to nie je vaša chyba. "Chlapi o tom nehovoria" alebo "Chlapi neplačú" podobné veci do nás boli vtĺkané v priebehu generácií. Takže väčšina ľudí prechádza životom bez toho, aby mali príležitosť hovoriť o tom, čo sa im deje alebo ako sa v skutočnosti cítia. A to sa stáva problémom, pretože keď človek čelí nevyhnutným nepriaznivým okolnostiam života, uvedomuje si, že to veľmi nemá s kým zdieľať. To vytvára veľký tlak, takže chalani nakoniec vyhoria, vyhodia ich alebo sa im rozpadne život.

Dokonca aj tých najsilnejších mužov zasiahli ťažké časy a snažili sa s nimi vyrovnať. Nikdy by ste to nevedeli, pretože si to udržujú v súkromí, ale je to skutočné. Štatistiky ukazujú, že úzkosť, depresia, ohromenie, paralýza a pochybnosti trápia stále viac a viac mužov.

Namiesto tejto trasy sa veľa mužov rozhodne stretnúť sa v súkromí, kde nebudú hodnotení ale podporovaní medzi sebou. Preto sa toľko mužov rozhodlo pripojiť k podpornej skupine pre mužov. 

Témy:

Jarná rovnodennosť, čas rovnováhy. Ako udržiavať rovnováhu vo svojom živote? Čo nás z rovnováhy vyhadzuje najčastejšie? Obdobie Jarnej rovnodennosti je ale aj o nových začiatkoch. Čo chceme tento rok "zasadiť"?